Projekt krokus

Projekt krokus realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. Tento projekt běží již několik let na školách nejen v Irsku, ale po celém světě a každoročně se do něj zapojuje i naše škola.
V rámci projektu jsou poskytnuty cibulky žlutých krokusů, které žáci devátých tříd, letos se to týkalo žáků 9.C, na podzim zasadí jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jenž zemřely během šoa. Žlutá barva připomíná žlutou Davidovu hvězdu, jež byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. Na jaře až krokusy rozkvetou, si pak žáci všech devátých tříd připomenou události, které souvisely se smutnou historií Židů a nejen jich během 2. světové války.