Konference žákovských parlamentů

30. září se 8 členů Školního parlamentu zúčastnilo Konference žákovských parlamentů, která se konala v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Ostrava IV – Žákovské parlamenty jako prostředek k rozvoji iniciativy, podnikavosti, kreativity, občanských a sociálních kompetencí.

Akce proběhla v prostorách SVČ Korunka v Mariánských Horách. Zástupci našeho parlamentu měli možnost vidět prezentace realizovaných projektů základních škol, které se v minulém školním roce úspěšně zapojili do participativního rozpočtu.  Zároveň se zúčastnili vzdělávacích přednášek zaměřených na rozvoj prezentačních dovedností a využití digitálních nástrojů pro práci v žákovských parlamentech.
Na závěr proběhla tvz. burza parlamentů, kde žáci měli příležitost se inspirovat projekty, akcemi a získat nové podněty pro svou vlastní práci.