Branný závod Wolfram

Na začátku října se žáci školy zúčastnili krajského kola branné soutěže WOLFRAM. Závod pořádalo Krajské vojenské velitelství Ostrava v atraktivním výcvikovém prostoru Libavá. V Libavé se sešli žáci z téměř třiceti škol. Smíšená čtyřčlenná družstva plnila náročné kondiční i vědomostní úkoly na tříkilometrovém okruhu. V úvodu žáci zachraňovali tonoucího během plavby na raftu, na dalším stanovišti procházeli minovým polem, dále je čekaly silové a překážkové dráhy, střelba ze vzduchovky, zdravověda, vědomostní test o Ostravské operaci a znalosti z topografie. Naši žáci se pečlivě připravovali, cvičili první pomoc, domlouvali se na spolupráci při plnění disciplín, pilovali kondici. I když nakonec nestáli na bedně, náročnou trať zvládli velmi dobře, podporovali se, spolupracovali, prokázali vědomosti hlavně ve zdravovědě a v topografii. Celou trať zvládli se ctí a hlavně si celý den skvěle užili. Všem členům družstva ze třídy 9. A děkujeme za skvělou reprezentaci školy.