Finanční svoboda – deváťáci se učili hospodařit s penězi

Finanční svoboda je stolní desková hra a naši deváťáci se pod vedením zkušeného lektora s ní tento pátek podrobně seznámili. Tato hra věrně simuluje realitu – používá běžné finanční produkty jako stavební spoření, spotřebitelský úvěr, penzijní připojištění, hypotéky, dluhopisy, podílové listy, akcie. Hráči se starají o peníze mladé české rodiny a mají za úkol v průběhu 30 let splnit cíle, které rodina má (vysněná dovolená nebo třeba vysokoškolské studium dětí) a dostat ji za vodu – dosáhnout finanční nezávislosti. Přitom musí čelit situacím jako v životě – zvýšení daní, narození dalších dětí, změna zaměstnání, ztráta veškeré hotovosti díky zlodějům, …. Hra žáky opravdu zaujala, všichni hráli s velkým zapálením a své finanční úspěchy či ztráty silně prožívali. Zábavnou formou tak své vědomosti v oblasti finanční gramotnosti určitě hodně zdokonalili.

Za finanční podporu tohoto projektu děkujeme statutárnímu městu Ostrava.