Hmyzí domeček

Páteční dopoledne jsme strávili poslední aktivitou s našimi prvňáčky. Dva deváťáci a dva prvňáčci strávili většinu dne ve školních dílnách, kde spolu sestavovali hmyzí domeček, ve němž si brzy najde své útočiště různý hmyz. Ostatní kluci a holky začali den hledáním šišek, větviček, trávy atd. No prostě všeho, čím náš společný hmyzí hotel na začátku příštího týdne naplníme tak, aby si každý šestinohý tvor vybral pro sebe to nejlepší útočiště. Také jsme navštívili školní dílny, abychom se podívali, jak jde klukům a holkách stavba domečku od ruky.

Další část dne byla naplněna různými aktivitami, které deváťáci pro prvňáčky vymysleli. Hrálo se hmyzí pexeso, vybarvovaly se omalovánky s různým druhem hmyzu, luštily se přesmyčky, vybarvoval se hmyzí domeček a nakonec prvňáčci malovali na kamínky. Počasí bylo horké a slunečné, ale my jsme si našli útočiště v altánku na školní zahradě, kde si mohli prvňáčci, mimo jiné, vyzkoušet i chůzi naboso po cestičce z kamínků a prohlédnout si, co všechno nám na školní zahradě roste.

Dopoledne se vydařilo a příští týden ve čtvrtek nás čeká naše poslední krátké setkání, a to loučení. Všechny prvňáčky i s paní učitelkou srdečně zveme.

Hledáme hmyz

… A našli jsme jej…

Také jsme nasbírali plnou tašku náplně pro hmyzí domeček.

Byli jsme se podívat, jak se daří při sestavování hmyzího hotelu.

Klukům to jde od ruky.

A snaží se pomáhat i prvňáčci.

Luštění přesmyček

Hraje se pexeso