Konference „Podíl zoologických zahrad při EVVO“

3. 10. jsem se jako koordinátorka EVVO měla možnost zúčastnit konference na Panevropské Univerzitě v Ostravě, jejímž hlavním tématem byla ochrana biodiverzity. V dopoledních hodinách jsme se dozvěděli o novinkách v oblasti EVVO v Moravskoslezském kraji a především v ZOO Ostrava. Seznámili jsme se s některými výukovými programy nejen pro školy. Zajímavé byly prezentace o Sulawesi Keepers – jak se učí děti v Indonésii poznávat podvodní svět a díky tomu i o něj lépe pečovat, nebo o ochraně syslů v ČR. Hlavně nám byly představeny kampaně „Proč nekrmit zvířata v zoo“ nebo kampaň „Vietnamazing“ či „Jak být zodpovědným turistou“. Akci završila asi 2,5 hodinová exkurze po ZOO Ostrava s představením konkrétních výukových programů, nových vzdělávacích prvků a expozic. K dispozici jsme pak obdrželi řadu materiálů a inspirace do výuky a k jejímu zpestření.