Řemeslo má zlaté dno

Řemeslo má zlaté dno je interaktivní soutěž v praktických dovednostech pro žáky devátých tříd, kterou pořádá Kultura Jih ve spolupráci s odbornými učilišti, středními školami, úřadem práce a zaměstnavateli. Cílem je ukázat žákům celé spektrum učebních a studijních oborů. Za naši školu se soutěže i doprovodného programu zúčastnilo 19 deváťáků, kteří si tak mohli ověřit si své schopnosti a dovednosti při plnění různorodých úkolů. Na osmnácti stanovištích si postupně vyzkoušeli mnoho činností  – šroubovali, sestavovali, poznávali, pekli, míchali nápoje, vázali kytici, rozkládali a skládali zbraň, cvičili, opravovali. Zábavnou formou se tak seznámili s nabídkou studijních oborů škol Ostravy a blízkého okolí.